Strefa wiedzy


„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.”


Zobacz więcej

Skuteczny lider
Pewność siebie, umiejętność nawiązywania kontaktów, radzenie sobie w trudnych sytuacjach to jedne z wielu umiejętności, które w dzisiejszych czasach są pożądane przez pracodawców.

Szczególnie ważną rolę odgrywają w kierowaniu i zarządzaniem zespołem, gdzie trzeba mobilizować innych do skutecznego wywiązywania się z nałożonych zadań.

Brak umiejętności interpersonalnych lidera niekorzystnie wpływa na pracę zespołu. Ludzie nie mają motywacji do pracy, panuje niemiła atmosfera pracy, następuje marnotrawienie czasu, zespół nie osiąga założonych celów.

Jaki powinien być dobry lider, jakie umiejętności miękkie powinien rozwijać? Okazuje się, że najlepszym przywódcą jest ten, kto umie postępować z ludźmi.

Jego umiejętności rozpoznawania drugiego człowieka, współpracy z nim i zarządzanie własnymi emocjami sprawiają, że potrafi skutecznie zmotywować zespół i wprowadzić miłą, pełną szacunku i zaangażowania atmosferę w pracy. Skuteczny lider to skuteczny zespół.

Zatem liderze na co czekasz, zarządzasz przecież ludźmi. Jak zadbasz o siebie będziesz potrafił zadbać o innych.


Dowiedz się więcej: Czym są szkolenia menadżerskie? | Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach menadżerskich? | Czym jest coaching biznesowy? | Jak znaleźć dobre szkolenie menadżerskie? | W czym pomogą szkolenia dla menadżerów?